31 Ekim 2015 Cumartesi

Hotpoint SJ 4010 AX1 Katı Meyve SıkacağıUzun süredir katı meyve sıkacağı alma düşüncesindeydim. Aklımda Kuvings-Omega-Hurom gibi markalar vardı ancak fiyatları çok yüksekti bütçem için. Bir süre forumlarda araştırma yaptım ve Fakir ve Hotpoint in katı meyve sıkacaklarında karar kıldım. Fakir Hotpoint gibi özellikleri olmasına rağmen fiyat olarak yüksekti. Sonunda Hotpoint SJ 4010 AX1 Katı meyve sıkacağını aldık.

Ürün muadillerine göre daha derli toplu görünüyor. Vida sistemi ile ezerek meyve suyunu çıkarıyor. Böylelikle vitamin ve enzim kaybı olmuyormuş. Bıçak sistemi ile çalışmadığı için daha sağlıklıymış. Özellikle posa kupkuru çıkıyor, yedim ve denedim. Gerçekten kuru. İçinde dönen cam silme aparatına benzer parça sayesinde arada durup içini temizleme derdine son. Aralıksız meyve sıkabiliyorsun. Eski sıkacağıma göre köpüksüz ve lezzet olarak çok çok daha iyi meyve suyu elde edebiliyorum. Meyve suyunda özellikle aradığım bekleyince çökelme yapmamasıydı ve bu makine istediğim gibi sonuç veriyor.Akşam sıkıp fazla geldiğinden içilmeyen bardak sabah aynı özelliğini koruyordu. Bu harika.
Az önce pazardan geldim ve eve ayda yılda bir meyve sokan biz her çeşit meyveden aldık nerdeyse. Kışın bol vitaminli günler diliyorum herkese. Sağlıcakla. 
 Bu da akşamdan sabaha beklemiş hali:

6 yorum:

 1. merhabalar.. bende hotpoint katı meyve sıkacağı almak istiyorum. hala yukarıda yazdıklarınızda hemfikir misiniz? memnun musunuz cihazdan?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun süredir yazamadım ve ihmal ettim üzgünüm. Kesinlikle memnunum. Umarım geç kalmamışımdır.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 2. Sıkacaktaki yiyecekle temas eden plastik bölümlerin (Vida yeri gibi) üzerinde çember içerisinde bir sayı yazıyor mu? Hani plastiğin türünü belirten.Zahmet olmazsa bakabilirmisiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anda her tarafına baktım öyle bir rakam göremedim. Sadece şu bardak sembolü var bir de ABS yazısı var.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil